Jeigu jau išlaikėte teorijos egzaminą – laikas judėti į priekį ir ruoštis praktikos egzaminui. Priešingai, nei su teorijos egzaminu, šiam egzaminui savarankiško pasiruošimo neužtenka. Žinoma, jeigu esate ne jaunesni kaip 17 metų, galite dalyvauti eisme ir važinėti keliuose, tačiau reikia būti išlaikius teorijos egzaminą, o šalia turi sėdėti šeimos narys, turintis ne mažesnį kaip 5 metų vairuotojo stažą. Prieš registruojantis laikyti valstybinį praktikos egzaminą Jums bet kuriuo atveju prieš tai yra privaloma užbaigti privalomuosius kursus vairavimo mokykloje ir ten išlaikyti mokyklinį egzaminą. Nors yra išimčių, kai praktikos egzamino laikyti visai nereikia, pavyzdžiui norint gauti AM kategorijos vairuotojo pažymėjimą, praktikos egzaminas nelaikomas, užtenka išlaikyti teorijos egzaminą.

praktikos egzaminas

Teorijos egzaminas bendrai trunka apie 60 – 90 min., per šį laiką egzaminuotojas duoda susipažinti ir priprasti prie transporto priemonės, patogiai susireguliuoti įtaisus, taip pat įskaičiuojami specialūs klausimai. Į šį laiką įeina ir rezultatų apžvalga egzamino pabaigoje. Prieš pradedant egzaminą, instruktorius pateikia 3 klausimus susijusius su transporto priemone (toliau – Regitros klausimai). Neatsakius arba atsakius neteisingai užskaitoma klaida. Viso egzamino metu daugiausiai galima padaryti aštuonias nekritines klaidas arba vieną kritinę, jeigu surinksite daugiau – egzamino neišlaikysite.

regitros egzaminai

Po klausimų keliaujate į realaus eismo sąlygas, kur vidutiniškai 25 – 45 min. bus tikrinami Jūsų vairavimo įgūdžiai. Taip pat, instruktorius paskirs tam tikrą vietą, kur turėsite atlikti specialiuosius manevrus. Seniau jie būdavo atlikinėjami „Regitros“ aikštelėse, tačiau nuo 2017 m. rugsėjo mėn. įsigaliojusios naujos tvarkos jie buvo perkelti į realaus eismo sąlygas. Egzaminuotojas stebi ar gebate važiuoti ekonomiškai, ar laiku ir tinkamai rodote posūkius, kaip persirykiuojate, ar pakankamai žvalgotės, ar sklandžiai perjunginėjate pavaras. Tikrinami ir įgūdžiai, tokie kaip parkavimasis lygiagrečiai bei galu, pajudėjimas iš vietos įkalnėse, važiavimas atbulomis, apsisukimas riboto pločio kelyje, įsibėgėjimas ir lėtėjimas.

Egzamino rezultatą sužinosite tik grįžę atgal į „Regitros“ aikštelę, kur egzaminuotojas Jus supažindins su padarytomis klaidomis. Išlaikius egzaminą jau galite užsisakyti vairuotojo pažymėjimą ir jį gavę pradėti važinėti. Priešingu atveju, egzamino neišlaikius, į jį registruotis pakartotinai galėsite ne greičiau kaip po 7 kalendorinių dienų.