Norint laikyti valstybinius vairuotojo egzaminus Vį „Regitroje“ būtina pateikti galiojančias sveikatos pažymas, t.y. – medicininė vairuotojo sveikatos patikrinimo pažymą bei pirmosios pagalbos žinių baigimo atestavimą. Nepateikus vienos ar kitos iš šių pažymų egzamino laikyti negalėsite. Jei nutiks taip, kad egzamino neišlaikysite, arba išlaikę teorijos egzaminą atvyksite laikyti praktikos – šių pažymų rodyti antrą kartą nebereikės, nes jos jau bus išsaugotos „Regitros“ duomenų bazėje, todėl jas su savimi neškitės tik pirmą kartą atvykę registruotis į egzaminą.

Medicininė vairuotojo sveikatos patikrinimo pažyma

Savaime suprantama, kad norint tapti vairuotoju būtina atitikti tam tikrus sveikatos reikalavimus, būtent dėl šios priežasties ir reikia praeiti medicininę vairuotojo sveikatos būklės patikrinimo procedūrą. Į patikrą galite užsiregistruoti savo vietinėje poliklinikoje. Patikros metu daktarų grupė bei psichologas įvertina žmogaus fizinę bei psichinę būklę ir įvertina, ar ji yra tinkama, kad žmogus galėtų gauti vairuotojo pažymėjimą. Pažyma būtina visiems, kurie nori laikyti, pratęsti arba pakeisti vairuotojo pažymėjimą, taip pat tiems, kurie buvo praradę vairuotojo teisę. Taip pat, apžiūra atliekama pagal planuojamą laikyti kategoriją, kas reiškia, kad jeigu po kurio laiko norėsite įgauti ir kitos kategorijos vairuotojo pažymėjimą, turėsite praeiti sveikatos patikrą iš naujo ir gauti kitą pažymą. Pati apžiūra vidutiniškai trunka apie pusvalandį, išduotas A, AM, B kategorijos pažymėjimas galioja 10 metų, C ir D kategorijos – 2 metus. Patikros ir pažymos išdavimo kaina yra 15 € - 17 €.

medicinine sveikatos patikrinimo pazyma

Pirmosios pagalbos kursų baigimo atestatas

Jeigu norite tapti vairuotoju, dėl saugumo sumetimų būtina mokėti suteikti ir pirmąją pagalbą, jeigu susidurtumėte su eismo įvykiu. Dėl to prieš registruojantis laikyti egzaminus Vį „Regitroje“ būtina pateikti galiojančią pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymą, kuri ir nurodo, kad esate tinkamai instruktuoti suteikti pirmąją pagalbą. Šiuos kursus veda specialios gydymo įstaigos, o kartais ir vairavimo mokyklos. Kursų metu supažindinama, kas yra pirmoji pagalba, ir kaip ją reikėtų suteikti nukentėjusiems asmenims iki kol atvažiuos greitoji medicinos pagalba. Kursų pabaigoje pateikiamas kelių klausimų testas, kurį užbaigus išduodama kursų baigimo pažyma, kuri neturi galiojimo termino.

Kursų kaina svyruoja tarp 10 € - 15 €, o skubos tvarka apie 25 €

pirmosios pagalbos kursu baigimo pazymejimas