Jeigu norite įgyti teisę vairuoti ir gauti vairuotojo pažymėjimą, Jums reikės išlaikyti du valstybinius egzaminus Valstybės įmonėje “Regitra”. Iš pradžių laikomas teorijos egzaminas, tik jį išlaikius galima registruotis laikyti praktikos egzaminą. Prieš registruojantis laikyti egzaminus, visų pirmiausia Jums reikės praeiti medicininę sveikatos patikrą ir gauti sveikatos patikrinimo pažymą, taip pat reikės užbaigti pirmosios pagalbos žinių tikrinimo programą, po kurios taip pat gausite tai patvirtinantį atestatą (toliau – sveikatos pažymos). Šiuos dokumentus, kartu su savo tapatybės patvirtinimo dokumentu reikės pateikti “Regitroje” prieš registruojantis. Jeigu šiuos dokumentus pateiksite laikydami teorijos egzaminą, jie bus įrašyti ir sekantį kartą perlaikant teorijos, arba registruojantis į praktikos egzaminą, jų pateikti jau nebereikės.

teorijos egzaminas

Teorijos egzaminas skirtas patikrinti egzaminuojamojo teorines žinias. Egzamino metu gausite atlikti testą, kuris susideda iš tam tikro klausimų skaičiaus, kuris priklauso nuo laikomos kategorijos. Testui atlikti bus skiriama tiek minučių, kiek teste yra klausimų. Pavyzdžiui, laikant B kategorijos egzaminą pateikiama 30 klausimų ir skiriama 30 minučių jiems atsakyti. Teste pateikiami klausimai yra sukurti pagal kelių eismo taisykles ir įvairias eismo situacijas, todėl svarbu tinkamai jam pasiruošti. Testas laikomas išlaikytu, jeigu teisingai atsakoma į 80 arba daugiau procentų pateiktų klausimų. Kiekvienam klausimui galite skirti kiek norite laiko, svarbiausia, atsakyti į visus per nurodytą laiką. Užbaigus testą esate supažindinami su savo rezultatu ir turite galimybę peržiūrėti padarytas klaidas. Labai griežtai žiūrima į sukčiavimą, todėl į egzaminavimo patalpą su savimi draudžiama neštis paltus, kepures, bet kokius su egzaminu nesusijusius elektroninius prietaisus. Jeigu asmuo pagaunamas sukčiaujant – teorijos egzaminą leidžiama perlaikyti tik po metų.

regitra

Vienas didžiausių teorijos egzamino pranašumų yra tas, kad jam galite ruoštis savarankiškai, nėra būtina baigti teorijos mokymo kursus vairavimo mokykloje. Dažniausiai, šiam egzaminui yra ruošiamasi internetu, sprendžiant ket bilietus. Tik išlaikę teorijos egzaminą galite registruotis laikyti praktikos egzaminą, priešingu atveju, jo neišlaikius, pakartotinai registruotis galima ne anksčiau kaip po 7 kalendorinių dienų. Išlaikytas teorijos egzaminas galios tol, kol išlaikysite praktikos egzaminą, bet ne ilgiau nei 1 metus.